
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI |
| Output Type | SPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.85 V |
| Accuracy | 0.1 °C |
| Operating Supply Current | 15 mA |
| Resolution | 24 bit |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$34.91711
Ext.Price$34.91711
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $34.91711 | $34.91711 |
| 10 | $34.00211 | $340.02110 |
| 25 | $33.11106 | $827.77650 |
